Yhteydet

Yhteydet

Kouvolan Teatterin yhteystiedot

Kouvolan Teatteri
Salpausselänkatu 38
45100 Kouvola

Lippukassa

puh. (05) 7400 330, ti-la klo 11-15 sekä 3 h ennen iltaesityksiä.
lippukassa@kouvolanteatteri.fi

Ryhmät ja tilausnäytökset/ vaihde

puh. (05) 7400 300, ma-pe klo 9-16.

Teatteriravintola

puh. 044-7770657
ravintola@kouvolanteatteri.fi

HUOM! Henkilökuntamme kaikki jäsenet eivät käytä sähköpostia, heihin saat yhteyden vaihteen kautta.
 
Teatterinjohtaja, toimitusjohtaja
Tiina Luhtaniemi
(05) 7400 350, 040 213 8503
tiina.luhtaniemi@kouvolanteatteri.fi

Talouspäällikkö
Mervi Ihalainen
(05) 7400 360, 040 525 7934
mervi.ihalainen@kouvolanteatteri.fi

Käyttöpäällikkö
Riku Hämäläinen
044 709 5802
riku.hamalainen@kouvolanteatteri.fi

Puvusto
(teatterissamme ei ole pukuvuokrausta)
(05) 7400 382

Asiakasrekisteri, ryhmämyynti, myyntiassistentti
Anne Malén
(05) 7400 300
anne.malen@kouvolanteatteri.fi

Yleisötyö ja tapahtumat, tiedotus, tuottaja
Anne Jokivirta
045-899 7775
anne.jokivirta@kouvolanteatteri.fi

Markkinoinnin suunnittelija, viestintä
Riikka Harmaala
(05) 7400 340
riikka.harmaala@kouvolanteatteri.fi

Laskutus, palkanmaksu, taloussihteeri
Anne Henttonen
(05) 7400 346
anne.henttonen@kouvolanteatteri.fi

Teatterisihteeri, graafikko
Jonna Savolainen
(05) 7400 341
jonna.savolainen@kouvolanteatteri.fi

Lippukassanhoitaja
Mari Behm, Merja Mouhu
(05) 7400 330
lippukassa@kouvolanteatteri.fi